5 TEMEL UNSURLARı IçIN MIRC KOMUTLARı

5 Temel Unsurları için mirc komutları

5 Temel Unsurları için mirc komutları

Blog Article

#KANAL kısmına hangi kanalda salahiyet silinecekse o kanal, NICK kısmına yetkisi silinecek özlük girilir.

kanalın infosunda successor email url entrymsg kadar özel kanal infosundan yakışmak isterim. /cs unset #kanal secenek

Bu Komutla size memo göndermesini istemediğiniz kişsonra engelleyebilirsiniz. İgnore ettiğiniz (Engellediğiniz) kişinin size yine memo göndermesini istiyorsanız kısaca onu memoserv ignore listesinden çıkarmak istiyorsanız /Memoserv ignore del nick komutunu yazmanız yeterlidir.

Kayıt geçirmek istediğiniz kanala /join #kanaladi şeklinde giriş dokuman. Giriş yapmış olduğunızda @ konumunda olacaksınız. Elan sonra /chanserv register #kanal şifre tavzih komutu ile yiyecek çalışmalemini bitirin.

Bu dü şekilde olur, ilgisiz nicklere yada her kullanıcıya. Her kullanıcıevet kapatmak bâtınin /mode nick +D yalnızca aldırmaz nicklere kapatmak muhtevain /mode nick +R komutu ehliyetli olacaktır.

şu demek oluyor ki şifrenizi girerek, o Nick' in tam kullanıcısının siz başüstüneğunuzu ispatlamanız gerekmektedir. Bu muamelat IRC' de Nick identify ika olarak adlandırılır.

Nickiniz kill koruması kapalı olduğu (/Nickserv takım kill off ) durumlarda başkası nickinize girdiği hin bu komutla Nickserv Nickinizin Kill korumasını Bir dakika sinein etken halde meblağ ve Nickinizi kullanan bir sarrafiyekasını KILL’ler arkadaşlar.

Servislere kanalda mode uygulatma : /os raw :servicesismi mode #kanal +modelar/-modelar Servislerle kick attırma: /os raw :servicesismi kick #kanal nick saika

Bu komutu yazdiğiniz çağ soplarin hic bir kaş özelliğini kullanamaz mesaLa: desc - entrymsg url ve Topickilidini acamaz bir nevi sesli sohbet sitesi topic yalnızca founder çevik yayımcı önce kanala topiclock on uygulamak sohbet siteleri lazim...

/Who sohbet sitesi [+-] m:Sunucudaki kullanıcıları ehil oldukları modlara bakarak yoklamak için kullanılır.IRC Operatör dışındaki kullanıcılar bu parametreyi sadece o/a/A moduna ehil kullanıcıları listelemek icin kullanabilir.

/Chanserv levels #blue dis acc-list Access listesine sadece Kanal founderi bakabilir şu demek oluyor ki acc-list dönem disi kalir.

Toplanmış zline teftih komutunu uygulayabilmeniz bâtınin admin yetkisine malik olmanız gerekmektedir ve admin oper duhuli yapmanız sohbet sitesi satın al gerekmektedir.

Bu listedeki bir adres kullanılarak grup kill değerından etkilenmeyecek ve hatta takım secure seçeneği kapalı ( off ) ise otomatik op da dahil sohbet sitesi ücretsiz vesair bir çok seçeneğin yararlanmaına Nickserv identify komutuna ( şu demek oluyor ki nick şifresine girilmeden ) lazım duymadan imkan bulacaktır.

Svso: Bir kullanıcıevet O:lines yetkilisiymiş kadar yönetici kipleri iletmek bâtınin kullanılmaktadır.

Report this page